Nowoczesne i sprawdzone rozwiązania dla spawaczy. Poznaj ofertę Abicor Binzel!

Abicor Binzel to niemieckie przedsiębiorstwo, które działa na rynku od wielu lat. Od właściwie samego początku swojego istnienia dostarcza spawaczom wielu pożądanych i poszukiwanych przez nich rozwiązań o innowacyjnym charakterze. Spawacze mogą skorzystać z produktów przeznaczonych zarówno do ręcznego, jak i automatycznego spawania oraz cięcia. Abicor Binzel jest niekwestionowanym liderem w zakresie produkcji uchwytów spawalniczych MIG/MAG i TIG. W jego ofercie dostępny jest także szeroki asortyment uchwytów do cięcia plazmą i wiele innych, wartych zainteresowania, nowoczesnych rozwiązań.

Abicor Binzel – historia marki i początków  jej rozwoju

Firma Abicor Binzel narodziła się w Niemczech w 1945 r., czyli tuż po II wojnie światowej. Na początkowych etapach swojej profesjonalnej działalności koncentrowała się głównie na produkcji uchwytów spawalniczych. W ciągu kolejnych lat pierwsze produkty marki były stale udoskonalane i lepiej dostosowywane do aktualnych wymagań i standardów branżowych. Abicor Binzel wyznaczała więc kierunek rozwoju branży spawalniczej i to właśnie m. in. dzięki jej wysiłkom, obecnie jest ona taka, a nie inna. To właśnie staraniom marki zawdzięczamy chociażby uchwyty spawalnicze chłodzone cieczą, a także uchwyty ze specjalnym odciągiem spalin.

Abicor Binzel skupia swoją działalność także na rozwoju zrobotyzowanych systemów spawalniczych, które są jednym z najnowszych i najszybciej rozwijających się trendów w branży spawalniczej. Dzięki jej profesjonalnej działalności, stworzone zostały m. in. nowoczesne systemy peryferyjne, w tym systemy wymiany palników BWS, systemy wymiany narzędzi WWS, a także złącza antykolizyjne CAT przeznaczone do maszyn zrobotyzowanych. Marka Abicor Binzel przyczyniła się także do normalizacji gniazd i wtyków w Europie, do czego doszło w 1973 r.

Jakie cele przyświecają marce. Co w jej ofercie znajdą profesjonalni spawacze?

Oprócz tego wszystkiego, w rozbudowanym asortymencie marki znajdują się także inne produkty. Spośród nich warto wymienić m. in. chemię spawalniczą, narzędzia, środki i różnego rodzaju akcesoria spawalnicze. Wiele spośród stworzonych i wprowadzonych na rynek przez markę produktów jest dziś uznawanych za standard w branży spawalniczej.

Zakłady produkcyjne marki znajdują się zarówno w Europie, jak i poza nią. Główne fabryki mieszczą się w takich krajach, jak Niemcy, Stany Zjednoczone, Brazylia, Chiny, a także Indie. Ważną rolę w rozwoju przedsiębiorstwa oraz dystrybucji jego produktów i rozwiązań pełnią także przedstawicielstwa handlowe – marka posiada ich aż 30 oraz gęstą sieć dystrybucyjną na 6 kontynentach. W jej szeregach pracuje natomiast ponad 800 pracowników z różnych krajów.

Abicor Binzel posiada bez wątpienia innowacyjne podejście do tworzonych przez siebie rozwiązań i stale się rozwija. Jej głównym celem jest bowiem dostarczanie klientom jakościowych, nowoczesnych oraz dostosowanych do współczesnych realiów produktów, które przyczynią się do rozwoju ich działalności oraz uzyskiwania coraz lepszych efektów pracy.