Niepowtarzalność i trwałość zaletami biżuterii ze stali chirurgicznej

Niepowtarzalność i trwałość zaletami biżuterii ze stali chirurgicznej
Ponieważ wybór nawet pięknej biżuterii i uświadomienie sobie, że noszenie jej powoduje zaczerwienienia, swędzenie, pryszcze lub egzemy jest nieprzyjemne i frustrujące, dużym powodzeniem cieszy się biżuteria ze stali chirurgicznej, antyalergicznego metalu, który nie podrażnia skóry.
Stal chirurgiczna używana do produkcji biżuterii jest biokompatybilna, odporna na płyny ustrojowe i nie powoduje alergii i podrażnień. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest hipoalergiczna.
Stal chirurgiczna nie ulega korozji, z czasem nie matowieje i nie zmienia koloru, jest stopem na bazie żelaza, który zawiera dużą część chromu, dzięki czemu jest niewrażliwy na korozję. Dla poprawy jakości biżuterii ze stali chirurgicznej używa się dodatkowo stalowego lakieru na bazie 100% żywicy gliceroftalowej.

Rozwój produkcji stali

Z tego typu stali wykonuje się pierścionki, bransolety i naszyjniki. Przykładem tego może być bransoleta ze stali chirurgicznej wykonana przez renomowaną firmę jubilerską z motywem kwiatowym lub kolczyki ze stali chirurgicznej pozłacane ze wzorem w kształcie serca.
Oferowana przez producentów biżuteria ze stali chirurgicznej jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn i często jest odzwierciedleniem najmodniejszych trendów w sztuce jubilerskiej. Tradycjonaliści, którzy cenią wzornictwo klasyczne również mogą znaleźć dla siebie ozdoby ze stali chirurgicznej, takie jak naszyjniki, bransolety czy kolczyki.

One thought on “Niepowtarzalność i trwałość zaletami biżuterii ze stali chirurgicznej

Dodaj komentarz